Kategorie sklepu


Artykuły

Wybierz dział

Dane kontaktowe
F.H.U. EKOPARTNER
tel. kom.: 505-156-563
więcej »
Zaloguj się

nie pamiętam hasła!
zarejestruj się

  • Doradztwo w ochronie środowiska

Natryski awaryjne – Część 2: Stacjonarne myjki do oczu

Druga część normy EN 15154 określająca warunki jakim powinny odpowiadać stacjonarne myjki do oczu.


więcej »

Natryski awaryjne - Część 1: Stacjonarne natryski awaryjne dla laboratoriów

Niniejsza norma europejska została zatwierdzona przez CEN 19 sierpnia 2006 roku. Członkowie CEN są zobowiązani do zachowania zgodności z Wewnętrznymi Przepisami CEN/CENELEC, które określają warunki nadawania niniejszej Normie Europejskiej statusu normy krajowej bez jakichkolwiek zmian. Uaktualnione listy oraz wykazy literatury dotyczące takich norm krajowych można uzyskać składając odpowiedni wniosek do Centralnego Sekretariatu lub do dowolnego członka CEN. Niniejsza Norma Europejska istnieje w trzech językach oficjalnych (angielski, francuski, niemiecki). Wersja sporządzona w jakimkolwiek innym języku, przetłumaczona przez członka CEN na jego język krajowy, oraz zatwierdzona przez Centralny Sekretariat, posiada taki sam status, jak wersje oficjalne. Członkami CEN są krajowe instytucje normalizacyjne następujących państw: Austria, Belgia, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Niemcy, Grecja, Węgry, Islandia, Irlandia, Włochy, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Malta, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria i Wielka Brytania.


więcej »

Cechy profesjonalnych urządzeń awaryjnych

Nie trzeba podkreślać, że każdy pracownik przechodzący przeszkolenia w zakresie BHP ma nadzieję, że nigdy nie będzie musiał skorzystać z nabytej wiedzy. Jednakże we współczesnym środowisku przemysłowym ten jakże szczytny cel nie jest jeszcze możliwy do osiągnięcia. Zatem uznając, że wypadki jednak czasem się zdarzają, należy podjąć odpowiednie działania w celu ograniczenia obrażeń odniesionych przez pracowników. Trzeba tutaj wziąć pod uwagę kilka kwestii, także tych ujętych już w normach ANSI i AOSHA, jak również innych, odnoszących się do konkretnej sytuacji i związanych z nią specyficznych potrzeb. Odpowiednie zaplanowanie działań w tym zakresie jest rzeczą najważniejszą i wymaga udziału specjalistów z dziedziny bezpieczeństwa i higieny pracy. W takich sprawach, jak ilość i rozmieszczenie środków BHP należy przede wszystkim kierować się wymaganiami norm i przepisów, ale nie zaszkodzi też odrobina zwykłego „zdrowego rozsądku”.


więcej »

Pięć kroków do bezpieczeństwa Twoich pracowników

Zakupy zawsze rozpoczynamy od poszukiwania interesującego nas produktu. Jedną z podstawowych barier w wyborze prawidłowych produktów jest niski poziom wiedzy na temat potrzebnych nam artykułów. Dlatego warto zapoznać się z poradnikami znajdującymi się na naszej stronie, które mogą stać się kluczowymi w podjęciu właściwej decyzji


więcej »

Urządzenia awaryjne - ratunek dla oczu

Liczba i różnorodność miejsc, w których stosuje się substancje żrące, wymusza obecność odpowiedniego sprzętu zabezpieczającego i chroniącego zdrowie pracowników. W artykule opisane zostały wymogi dotyczące montażu, stosowania, a także systematycznej kontroli tego sprzętu, bo nie wystarczy jedynie go posiadać. Pierwsze elementy sprzętu zabezpieczającego w postaci myjek do oczu o stałym strumieniu wody pojawiły się już na początku XX w. Przez lata urządzenia te ulegały modyfikacjom technologicznym, a w pracach tych brali udział specjaliści technolodzy i lekarze.


więcej »

ABC urządzeń awaryjnych

Sprzęt ratunkowy kupuje się z nadzieją, że nigdy nie będzie używany. Jednak rzeczywistość jest taka, że prawdopodobnie będzie używany niezależnie od tego, jak bardzo organizacja będzie się koncentrowała na bezpieczeństwie. Tak więc logicznie poszukujmy najlepszych sposobów, wybierając produkt i jego lokalizację, dla zapewnienia pracownikom maksymalnego bezpieczeństwa. Co roku zdarzają się tysiące wypadków w przemyśle i handlu, związanych ze znajdującymi się w powietrzu cząsteczkami oraz z chemikaliami, takimi jak substancje powodujące korozję (kwasy i zasady), utleniacze i rozpuszczalniki. Naturalnie, pierwszą linią obrony jest odzież ochronna i osłony zewnętrzne, ale one nie zapobiegną wszystkim wypadkom. W wielu incydentach związanych z rozpryskami lub rozpyleniem, początkowym mechanizmem reakcji są urządzenia - myjki do oczu oraz myjki do oczu i twarzy. Mają one za zadanie rozcieńczenia i/lub usunięcia niebezpiecznych materiałów, zmniejszając dalsze obrażenia. Oznacza to oczywiście, że właściwy wybór sprzętu ratunkowego musi stanowić istotną część ogólnego planu bezpieczeństwa. Właściwy wybór jest pochodną znajomości występujących zagrożeń, charakterystyki występujących materiałów i uwzględnienia dostępnych konfiguracji różnorodnych produktów i konstrukcji. Jak w wypadku każdego produktu komercyjnego, kryteria konstrukcyjne dla myjek do oczu i twarzy wynikają z potrzeby wyważenia specyficznych właściwości i możliwości z kosztami. Myślę, że dla tych produktów dobre jest określenie, że dostajesz to, za co zapłaciłeś. Takie cechy, jak regulatory kompensujące ciśnienie przepływu, dysze wylotowe z rozproszeniem i/lub inaczej amortyzujące ciśnienie, oraz komponenty przewidziane do dużych obciążeń, mogą zwiększyć koszty, ale są tego warte.


więcej »

Płukanie oczu - nowy kierunek

Coraz więcej firm koncentruje się na zapewnieniu zespołowi bezpiecznych miejsc pracy. Dzięki ścisłym regulacjom wprowadzanym od wielu lat oraz świadomość korzyści płynących z zapewnienia pracownikom zdrowia i dobrego samopoczucia skutkują wprowadzaniem:

  • nowoczesnych procesów technologicznych
  • procedur bezpieczeństwa
  • metod udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach przy pracy.

Działania te mają znaczący wpływ na projektowanie i wytwarzanie wodnych urządzeń awaryjnych, w tym myjek do oczu.


więcej »